Zavolejte nám 776 001 519

PRAKTICKÉ ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ

Nabízíme pravidelné zubní prohlídky, které jsou doplněné RTG digitálním snímkováním, výplně zubů, estetické fazety a dostavby, endodoncii - terapie onemocnění zubní dřeně kořenových kanálků, protetické náhrady po ztrátě jednoho i více zubů a bělení zubů.

Během osobního pohovoru Vám sdělíme možnosti řešení Vašich problémů. Po důkladném vyšetření Vám sestavíme Váš osobní, léčebný a finanční plán.

VÝPLNĚ ZUBŮ

Zubní kaz je nejčastějším onemocněním. Jedná se o lokalizované onemocnění. Vznik kazu vychází z představy, že kariogenní mikroorganismy v dutině ústní (zubní povlak) při přebytku kariogenního substrátu (sacharidy) produkují organické kyseliny. Jestli působí kyseliny dostatečně dlouho na tvrdé zubní tkáně, dochází k jejich demineralizaci (odvápnění). Tento proces se projeví vznikem bílé skvrny na povrchu skloviny zubu. Dochází-li k dalšímu odvápnění, přechází zubní kaz do zuboviny a zub začíná být citlivý na změny teploty, chemické podněty (sladké, kyselé) a na kousání. Další průnik bakterií směrem k zubní dřeni se projeví zvýšenou bolestivostí a může způsobit zánět zubní dřeně tzv. lidově nervu a následné komplikace.

Pokud je diagnostikován kaz, který vyžaduje ošetření, musí být kariézní zubní tkáň odstraněna.
Výsledný defekt je vyplněn vhodným výplňovým materiálem. K obnově kazem podmíněných defektů tvrdých zubních tkaní máme dnes k dispozici velké množství materiálů. Indikace pro daný výplňový materiál je u každého pacienta individuální, může být vztažena k zubu např. velikost a poloha kazivého defektu, nebo k pacientovi např. estetika.

  • Kompozitní výplň - je vysoce estetická výplň v barvě ošetřovaného zubu a vyžaduje minimální preparaci zubných tkání
  • Skloionomerní výplň - skloionomerní cementy mají protikazové účinky díky vylučování fluoridových iontů a vyznačují se však sytější barvou

ESTETICKE FAZETY A DOSTAVBY (estetická stomatologie)

ENDODONCIE (terapie onemocnění kořenových kanálků)